Rodzaje audiometrów diagnostycznych

Jeśli rozmowa z bliskimi sprawia problemy, ponieważ coraz ciężej jest zrozumieć przekaz, warto zdecydować się na badanie słuchu. Najlepiej w tym celu sprawdzają się audiometry diagnostyczne, dzięki którym można dokładnie wykazać wszelkie problemy ze słuchem u pacjenta. Pozwala to na dobranie odpowiedniego i skutecznego sposobu leczenia.
Czytaj dalej


Kamery laryngologiczne jako narzędzia diagnostyczne

Laryngologia to dziedzina zajmująca się schorzeniami jamy ustnej, gardła, nosa oraz uszu. Jak w przypadku każdej gałęzi medycyny, tutaj również pomyślny przebieg leczenia jest możliwy jedynie dzięki odpowiednio postawionej diagnozie. Diagnostyka laryngologiczna opiera się głównie na dwóch metodach.
Czytaj dalej


Kryteria doboru stroików laryngologicznych

Stroiki laryngologiczne są metalowymi urządzeniami, które po uderzeniu wydają dźwięk o określonej częstotliwości. Wykorzystywane są one podczas wstępnego badania słuchu. Umożliwiają one ocenę sposobu przewodnictwa kostnego i powietrznego dźwięku, co pozwala określić rodzaj i stopień niedosłuchu u pacjenta. Wykorzystanie stroików cieszy się popularnością głównie dlatego, iż pozwalają one na szybkie, proste i bezbolesne badanie.
Czytaj dalej


Funkcje audiometrów diagnostycznych

Według analiz przeprowadzonych w roku 2019, ponad miliard osób na świecie ma problemy ze słuchem. W naszym kraju na zaburzenia te cierpi co najmniej 20 proc. młodzieży szkolnej oraz 75 proc. seniorów, przy czym wiele osób ignoruje problem, nawet pomimo doświadczania dużych niedogodności w życiu codziennym.
Czytaj dalej


Gdzie i kiedy należy stosować ochronniki słuchu?

Praca w hałasie to tak naprawdę chleb powszedni przedstawicieli wielu branż. Aby wykonywanie swoich obowiązków nie odcisnęło się na zdrowiu pracowników, pracodawcy muszą zadbać o ochronę słuchu podwładnych.
Czytaj dalej


Otoskopy i ich zastosowanie w laryngologii

Jednym z urządzeń na co dzień wykorzystywanych w gabinetach laryngologicznych jest otoskop. Sprzęt ten pozwala na wziernikowanie ucha, a tym samym zdiagnozowanie, z jakim problemem może borykać się pacjent. Jak jest on zbudowany i jakie jednostki chorobowe pozwala rozpoznać?
Czytaj dalej