Czym są kabiny akustyczne?

Przeprowadzanie badań słuchu byłoby znacznie utrudnione, gdyby nie zastosowanie nowoczesnych pomieszczeń zwanych kabinami akustycznymi lub kabinami ciszy. Jak są one zbudowane i dlaczego sprawiają, że przeprowadzane w nich testy są miarodajne?
Czytaj dalej


Elementy unitu laryngologicznego

Dla każdego lekarza najważniejsze jest dobro pacjenta, a co za tym idzie możliwość postawienia dokładnej diagnozy. Potrzebny jest do tego odpowiedni sprzęt oraz nowoczesne warunki w samym gabinecie. Dlatego też niezbędnym elementem jego wyposażenia jest unit laryngologiczny, który znajdzie zastosowanie w specjalistycznych poradniach, jak i na oddziałach szpitalnych. Czym jest unit laryngologiczny?
Czytaj dalej


Podstawowe metody badania słuchu

Pogorszenie stanu słuchu dotyczy nie tylko osób starszych. Można zacząć gorzej słyszeć w każdym wieku – przyczyniają się do tego m.in. wszechobecny hałas i zamiłowanie do słuchania głośnej muzyki. Nie należy wtedy zwlekać z wizytą u specjalisty, który wykona niezbędne badania. Właściwie przeprowadzona diagnostyka umożliwi wdrożenie odpowiedniej terapii, co znacznie podniesie komfort życia pacjenta. W jaki sposób bada się słuch?
Czytaj dalej


Do czego służy tympanometr?

O słuch należy dbać, a kiedy pojawią się z nim problemy, trzeba bezzwłocznie udać się do lekarza, który zaleci specjalistyczne badania. Jednym z nich będzie diagnostyka przeprowadzana za pomocą urządzenia zwanego tympanometrem. Ten nowoczesny sprzęt pozwoli szybko oraz dokładnie ocenić stan słuchu, a także wskazać ewentualne ogniska choroby. Czym jest tympanometr?
Czytaj dalej


Jak badać ciśnienie w uchu?

Pomiar ciśnienia w przewodzie słuchowym pomaga wykryć wiele nieprawidłowości oraz chorób, a co za tym idzie zdiagnozować problem ze słuchem. Badanie to jest bardzo dokładne między innymi ze względu na fakt, że nie wymaga aktywnego uczestnictwa pacjenta, a wynik odnotowywany jest przez specjalny sprzęt. Jak wygląda wykonanie pomiaru ciśnienia w uchu?
Czytaj dalej


Witamy na blogu firmy Audiologia.eu!

Blog firmy Audiologia.eu z Krakowa


Czytaj dalej